Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poloha pevnosti

Muzeum Pevnost Hanička se nachází v Královéhradeckém kraji, v okrese Rychnov nad Kněžnou. Leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách, nedaleko státní hranice s Polskem, ovšem v roce 1938 zde byla hranice s tehdejším Německem.

        Přístupové trasy pro automobilisty jsou nejlepší od Rychnova nad Kněžnou (odbočka ze silnice č.I/14), nebo Žamberka (odbočka ze silnice č.I/11) v obci Helvíkovice. V Rokytnici se obě cesty sbíhají a je nutné pokračovat dál ve směru na Bartošovice po silnici č.II/319, kde po 7 km dorazíte na odstavné parkoviště v osadě Panské Pole - Hanička. Na odstavné parkoviště se lze dostat i ze směru od Bartošovic v O.h. Silnice č.II/319.
        Vlakové spojení je z úseku trati 021 Týniště nad Orlicí - Letohrad s přestupem v Doudlebách nad Orlicí, odtud pak motoráčkem dorazíte do Rokytnice v O.h. Jediný vhodný spoj v týdnu je v 10.00 z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v O.h 10.36. Autobus směr Bartošovice odjíždí v 10.45 ( 1 min. přesun ) a na zastávce Panské Pole - Hanička jste v 10.55.
        Turisté a cykloturisté se na muzeum dostanou nejlépe z červené turistické značky, která vede po hřebeni Orlických hor, ať již ze směru od Zemské brány a Bartošovic, či Masarykovy chaty na Šerlichu. Z této značky vede odbočka nad osadou Panské Pole - Hanička přímo k areálu muzea. Od Rokytnice v O.h lze po modré turistické značce dojít k záchytnému parkovišti na Panském Poli a pokračovat dál po červené ve směru Anenský vrch jako ostatní návštěvníci muzea. Další možností je jít po silnici ve směru na Bartošovice a po zhruba 5 km odbočit asi 150 m za autobusovou zastávkou " Pod zatáčkami " vlevo na úzkou asfaltovou silnici vedoucí k areálu muzea ( ještě cca 2 km ).
        Od záchytného parkoviště vede přístupová trasa po červené turistické značce ve směru Anenský vrch přes území Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. V areálu muzea je v rámci pravidelné otevírací doby provozováno občerstvení. Na pokladně muzea zakoupíte vždy, když je otevřeno základní nealkoholické nápoje, pivo, sušenky, nanuky, k dispozici je i nápojový automat s obvyklým sortimentem. Dále lze pořídit širokou paletu publikací, pohledů, turistických vizitek, známek, medailí Pamětník a dalších upomínkových předmětů.
CESTA OD ZÁCHYTNÉHO PARKOVIŠTĚ TRVÁ CCA 20 - 30 MINUT

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář